За чистије и зеленије школе у Војводини

У току школске 2017/2018. године у школи се реализује пројекат „За чистије и зеленије школе у Војводини“ чији је координатор наставница биологије Даница Пушковић.

Први мини пројекат „Шеширијада“ – израда шешира од јесењих плодова у коме су учествовали ученици од I-IV разреда.

Други мини пројекат била је Прва изложба кућних љубимаца чији је аутор била наставница Даница Пушковић.

Трећи мини пројекат је Фестивал науке у коме су учествовали сви ученици школе тако што су направили предмет од пластике , као рециклажног материјала.

Четврти мини пројекат је „Био – башта“  који су осмислиле и реализују га већ осму годину, учитељице Клаудија Стојчевска и Драгица Тривунчић у новембру месецу под називом „Фестивал поврћа – Поврћијада“. Пројекат Поврћијада намењен је ученицима млађих разреда наше школе. То је још један сегмент специфичног облика еколошког васпитања и образовања у намери да се деци кроз причу, песму, цртеж и рад на пројекту Поврћијада приближи свет поврћа.

Пети мини пројекат „Еко – новогодишња јелка“ односи се на рециклажу. Аутори су учитељице Зорана Мијић и Зорица Рајда, реализован је у децембру месецу.