Најбољи ученици

Ђак генерације шк. 2018/2019.

Слађана Траљић је ученица која својим особинама у потпуности оправдава титулу Ученика генерације. Свестрана, културна, веома самостална, мудра, јасно изражених ставова о себи и свету који је окружује, изузетно толерантна, дружељубива и увек спремна да помогне. Ученица са којом се неретко комуницира и без много речи, блага и осећајна, а опет веома јаког карактера. Она је од самих почетака имала јасан циљ пред собом, али ка том циљу није корачала сама, већ је и другима помагала када је то било потребно. Слађана је ученица коју поштују и вршњаци и наставници, те су сви уживали сарађујући са њом, али и захваљујући њој били додатно мотивисани за рад. Имајући у виду са каквом лакоћом Слађана постиже све задатке који су јој дати, често је била ангажована у ваннаставним активностима, присуствовала часовима додатне наставе и била укључена у разне пројекте у школи. Остварила је успехе на такмичењима из биологије захваљујући својим ангажовањима, својој заинтересованости за науку,  логичком закључивању, вредном и континуираном раду и истрајности, али је препознатљива и као борац за чистију околину као носилац пројеката у области екологије.
Наставничко веће је са поносом Слађану Траљић једногласно прогласило за ученика генерације.
Постигнућа:
ПЕТИ РАЗРЕД:     Окружно ( градско ) такмичење (биологија)– 3. место
ШЕСТИ РАЗРЕД: Општинско такмичење(биологија)– 2. место
СЕДМИ РАЗРЕД: Општинско такмичење(биологија) – 2.место
                                   Окружно ( градско ) такмичење(биологија)- 2.место
                                   Републичко такмичење – учешће
ОСМИ РАЗРЕД:    Окружно ( градско ) такмичење (биологија)– учешће

Спортиста генерације шк. 2018/2019.

Теодора Славнић-спортиста генерације
Кошарку је заволела кроз кошаркашку секцију.
Учланила се у К.К.“Војводина“.
Прво такмичење и први успех за клуб био јој је у Финалу минибаскет лиге 2016.године  I место и Трофеј за најбољег играча.
Од петог до осмог разреда је са својим другарицама из школе била део кошаркашке екипе са којима је успешно представљала школу.

5.разред  II место на Општинском такмичењу (2016.године)
6.разред II место на Општинском такмичењу (2017.године)
7.разред I место не Општинском такмичењу (2018.године)
8.разред Iместо на Општинском такмичењу (2019.године)
Учествовала је на Спортским играма младих 2018.године и освојила III место, као и 2019.године када је освојила II место.
Пре две ипо године прешла је у К.К.Ж.К.А. (Женска кошаркашка академија) из Новог Сада.
Ове године на државном првенству са клубом осваја III место.
Теодора Славнић је поред успешног спортисте одличан и примеран ученик.