Дечја недеља 2017/2018

У нашој школи Дечја недеља је обележена од 2-8. октобра 2017. многобројним активностима:

3.10.2017.       Позоришна представа „Шумски оркестар“

Представу је извела позоришна група „Вилин коњиц“, ученици од I-IV разреда са својим учитељицама су присуствовали реализацији.

Јесења шетња до сеоске библиотеке

Ученици I и III разреда са својим учитељицама прошетали су Буковцем до библиотеке где је изведена радионица са библиотекарком и разговарало се о значају читања књига и начину коришћења књига.

4.10.2017.       Приредба за пријем првака у Дечји савез

Ученици II разреда припремили су и извели приредбу за пријем првака у Дечји савез.

5.10.2017.       Турнир „Између две ватре“

Ученици I, II, III, и IV разреда су екипно учествовали у овој игри – свака екипа је била мешовита од ученика свих разреда и на тај начин се испунио задатак ове Дечје недеље: Градимо мостове међу генерацијама.

Осликавање школског дворишта

Ученици I разреда су шареним кредама украсили двориште разноврсним, веселим илустрацијама.

Турнир у малом фудбалу

Милан Банаи и Ненад Минаковић организовали су фудбал са ученицима старијих разреда.

6.10.2017.       Позоришна представа „Природа је нешто јако битно сачувајмо је под хитно“

Позоришна група „Театрило“ извела је хуманитарну представу за ученике I разреда у оквиру Дечје недеље.

Јесења шеширијада

Ученици од I – IV разреда припремили су шешире са јесењим мотивима; сваки ученик представио је свој шешир, а након шеширијаде постављена је изложба од најуспешнијих радова.

12.10.2017.     Изложба кућних љубимаца

Датум изложбе изашао је из оквира Дечје недеље због лошег времена; на изложбу су ученици довели своје кућне љубимце (пса, мачку, хрчка…) и одређен је најлепши љубимац у својој врсти; ученици који нису довели љубимце су посматрали изложбу.

Maja Ћурчин-учитељица